Czujniki straty plonu

AGRO-NAVI poleca czujniki straty plonu firmy MC ELECTRONICS

Czujniki straty plonu – element efektywnego systemu wyposażenia kombajnów

Wyposażanie maszyn przygotowujących pole, siewników i opryskiwaczy w osprzęt kontrolno – sterujący sprawia, że z jednej strony praca w rolnictwie staje się mniej męcząca i bardziej dokładna. Z drugiej zaś same maszyny bywają wydajniejsze i bardziej funkcjonalne. Daje to możliwość pełniejszego wykorzystania zarówno potencjału maszyn, jak i pól uprawnych. Zmniejszenie nakładów na wyprodukowanie określonej ilości zboża na hektarze staje się możliwe dzięki elektronicznym rozwiązaniom, które pozwalają na maksymalne wykorzystywanie potencjalnych możliwości maszyn, roślin, wszelkich zabiegów agrotechnicznych i pola. Kiedy zbliża się czas zbiorów i kombajny przygotowywane są do wyruszenia na pola dobrze jest zastanowić się, czy i w tych maszynach nie zamontować przydatnego osprzętu systemu kontroli, który zmniejszy straty tak cennego, wyprodukowanego już ziarna. Naszą ofertę handlową wzbogaciliśmy o kilka bardzo ważnych produktów firmy MC Electronics, między innymi czujniki straty plonu. W każdej nowoczesnej maszynie rolniczej znajdziemy dziś sporo elektroniki pracującej dla rolnictwa. Pozwala ona na wgląd w czasie rzeczywistym. Notowane są różne wybrane parametry pracy maszyn, stanu pola.  Monitorowanie tych danych pozwala na wykonanie, poprawiających pracę, regulacji wybranych elementów i urządzeń.

Słów kilka o wyposażeniu kombajnów, w tym w czujniki straty plonu

Dzisiejsze, nowoczesne kombajny to bardzo niezawodne maszyny o wysokiej wydajności. Zawdzięczają ją między innymi zastosowaniu elektronicznych systemów kontrolno-sterujących. Umożliwiają one kontrolę i regulację wszystkich parametrów roboczych. Pozyskiwane w czasie pracy polowej są odpowiednio przetwarzane i wykorzystywane. Dotyczą pracy silnika, systemu napędowego, zespołu zbierającego, młócącego i oczyszczającego, a także co jest nie do pominięcia dokonywany jest stały pomiar plonu. Pracujące maszyny, oprócz możliwości bardzo dokładnego prowadzenia wzdłuż pola, dostosowują swoją prędkość do natężenia napływu masy roślinnej oraz ukształtowania terenu. Elektroniczny system monitorowania strat plonu ziarna pozwala na optymalizację ustawień odpowiednich wybranych parametrów roboczych kombajnu. Dostosowuje jego pracę do warunków danego pola i pozwala na maksymalne wykorzystanie możliwości zespołu żniwnego. To z kolei zmniejsza znacząco ilość ziarna niepotrzebnie pozostawianą na ściernisku. Eliminuje przez to bardzo ważny czynnik obniżający plon z hektara.

Zapraszamy do zapoznania się z możliwościami, jakie daje wyposażenie kombajnu w czujniki straty plonu firmy MC Electronics.

Wszelkich informacji udzielamy pod numerem  509 086 199

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *